Jak osiągnąć PRAWDZIWY sukces? W sporcie i nie tylko- Mateusz Płachta” Kura”

przez Maciej Sobański:Strona główna/Blog/Jak osiągnąć PRAWDZIWY sukces- kura workout

To jest wywiad z Mateuszem Płachtą” Kura workout”. Kura to 6 krotny mistrz Polski w street workoucie. Specjalista od treningu z własną masą ciała. Mateusza możecie śledzić na Facebook, YouTube, Instagram oraz na jego stronie internetowej. Ma swój kanał na YouTube, gdzie można obserwować jego poczynania w sporcie jak i życie prywatne- bo jak sam twierdzi, nie ma z tym najmniejszego oporu. Kura osiągnął gigantyczną liczbę subskrybentów, bo aż 414 tys. użytkowników! Nie można odmówić mu ciężkiej pracy, bo chłopak stworzył ponad 360 filmów jako “dodatek” przy treningach czy spędzaniu czasu z najbliższymi.

W tym wywiadzie znajdziesz:

  • co motywuje Mateusza?
  • co da się osiągnąć ciężko pracując
  • czy kanał na YouTube ma sens

Maciej Sobański: Kura dziękuję, że zgodziłeś się na ten wywiad. To dla mnie ogromny zaszczyt. Zanim jednak zaczniemy opowiedz mi proszę o swoich początkach w sporcie. Kiedy zaczynałeś i co lub kto był Twoją motywacją?

Kura: Hej tak naprawdę zacząłem w gimnazjum mając 15 lat. Mój znajomy Albert trenował sobie wtedy karate sam u babci w piwnicy i zaproponował mi wspólne treningi. Sam sportów walki jakoś nie lubiłem, więc wymyśliłem sobie, że będę chodził na rękach (bo to jakoś mi wychodziło już od młodego, nie wiem skąd ta zajawka). No i tak to się zaczęło, treningi razem to była dobra motywacja. Jak jeden odpuszczał to drugi go motywował i tak na zmianę. Po jakimś czasie znaleźliśmy na internecie Hannibala For King i stwierdziliśmy, że oboje chcemy umieć tak jak on i zaczęliśmy trenować Street Workout – to był 2013 kwiecień bodajże. Jakoś 3-4 miesiące po moich treningach samego handstandu (stania na rękach).

MS: Wielu chłopaków w Twoim wieku szybko rezygnuje ze swoich “zajawek”. Inspirująca jest Twoja historia 🙂 Powiedz czy wyznaczasz cele? Czy poza tymi sportowymi np. biznesowe? Jeśli tak to czy zdradziłbyś jakie?

K: Oczywiście, że tak i moim zdaniem każdy w życiu powinien. Aktualnie jeśli chodzi o sport to doprowadzenie się do lepszej sprawności i budowanie sylwetki. Zaś biznesowe to rozwijanie sklepu i coś, czego nie chce zdradzać jeszcze 🙂

MS: Mam nadzieję, że spotkamy się po raz 2-gi jak już osiągniesz swoje cele i będziemy mogli szerzej na ten temat porozmawiać. Trzymam za Ciebie kciuki. Idąc dalej co dziś by robił Mateusz Płachta, gdyby nie kalistenika?

K: Tego nie wiem, nigdy sobie nie zadaje tego pytania, bo wiem, że teraz już tylko w tym będę się rozwijał i ewentualnie w e-commerce. Uczyłem się informatyki i ogólnie ogarniam komputery, więc pewnie bym szedł w coś związanego z nimi.

MS: To bardzo ciekawe. Co dał Ci kanał na YouTube?

K: Popularność, pewność siebie, rozwój w każdej dziedzinie oraz motywacje.

MS: Tak to widać. Kura powiedz mi proszę, które z 6 dotychczas zdobytych tytułów Mistrza Polski “smakuje” najbardziej?

K: Na pewno pierwszy tytuł, później z każdym kolejnym mniej odczuwałem ekscytacje.

MS: To ciekawe. W wielu swoich postach powtarzasz ” Bóg dał mi ciało, a ja zrobię z niego zbroję”. Czy i jak ważny jest Bóg dla Mateusza Płachty? Nadajesz temu zdaniu większy sens?

K: Jest dla mnie ważny, wierzę w Boga i wierzę w to, że pomaga mi. Modlę się czasami do Niego, kiedyś systematycznie chodziłem do kościoła. Teraz szczerze mówiąc trochę to olałem, ale z Bogiem dalej jestem blisko, moim zdaniem trzeba w coś wierzyć i mieć oparcie.

MS: Zgadzam się z Tobą. Gdzie Kura chcę być za 7 lat, czy planujesz swoje życie?

K: Aż tak daleko nie wybiegam w przyszłość, przez najbliższe miesiące/lata chcę na pewno jeszcze mocno przyłożyć się do pewnych spraw. Dużo innych zautomatyzować, tak aby mieć więcej czasu dla siebie, a nie tylko pracować.

MS: Jesteś naprawdę świadomym tego co robisz, bardzo to w Tobie cenię. Jakie jest największe marzenie Mateusza Płachty?

K: Nie mam jakiś specjalnych marzeń, mam cele, które sobie powoli realizuje. Czasami wolniej, czasami uda się szybciej.

MS: Jaki jest Twój przepis na sukces?

K: Przede wszystkim wiara w siebie i niesłuchanie innych ludzi. Tylko Ty jesteś w stanie określić czy uda Ci się czegoś dokonać. Na pewno nie wie się tego od początku, trzeba więc próbować aż coś wyjdzie, a potem coś kolejnego i kolejnego. Każdy duży cel składa się z malutkich cegiełek i pierw zdobywajmy te cegiełki. Systematyczność, determinacja, samozaparcie i niepoddawanie się – przede wszystkim ! 🙂

MS: Wow! Naprawdę przyjemnie się tego słucha. Ostatnie pytanie. Gdzie najczęściej można Cię spotkać? Gdzie Cię szukać w internecie?

K: W internecie to oczywiście YouTube, Facebook, Instagram. A jeśli chodzi o spotkanie mnie na żywo, to szczerze mówiąc nie jestem zbyt często w miejscach publicznych jak galerie handlowe itp. Jeśli już to na jakimś placu do treningów, czasami robie spotkania z widzami, lub po prostu robię trening w plenerze.

MS: Dziękuje bardzo Kura.

K: Z przyjemnością. Daj znać jeśli będziesz czegoś potrzebował!